Betónové žumpy, ktoré vydržia

Betónové žumpy, ktoré vydržia

Potrebujete vyriešiť odpad bez kanalizácie v obci? Riešením je žumpa. Stavte na kvalitné betónové žumpy. Vydržia a eliminujú mnohé problémy tých plastových.

Žumpa slúži k zberu odpadov z toalety, umývadla, dresu aj zo sprchy. Môže ísť o žumpu pre rodinný dom, chalupu, prevádzku, alebo aj pre skupinu domácností. Podľa toho si vyberáme objem žumpy, ale taktiež jej typ – jednokomorovú či dvojkomorovú žumpu. Kvalitné betónové žumpy dodáva firma STAV.

 

Ako si vybrať žumpu?

Jednokomorové žumpy sa vyrábajú v objemoch 4 m3 až 20 m3. Vyváža sa z nich celý objem. Betón je vystužený a pre predĺženie životnosti natretý špeciálnym asfaltovým náterom. Dvojkomorové žumpy sa ponúkajú v objeme 8 m3, 10 m3 a 12 m3. Prvá komora slúži k usadzovaniu objemných usadením, tá druhá k usadzovaniu jemného kalu. Voda zbavená usadenín vo vrchnej časti môže byť vypúšťaná do povrchových vôd. Dvojkomorová žumpa tak paradoxne aj s menším objemom dokáže slúžiť pre väčší počet osôb.

Jednokomorová aj dvojkomorová žumpa je dodávaná s betónovým komínom. Ak vám jeho výška nestačí, je možné si dokúpiť ďalší, ktorý výšku komína nastaví. Taktiež je možné ako samostatné príslušenstvo kúpiť liatinový poklop na vstupnú časť žumpy.

 

Vyberte si správne prejazdovú dosku

Žumpa je veľmi často umiestnená v mieste, kde sa po nej občas, alebo dokonca trvalo jazdí. Bežná doska dodávaná zo žumpou nie je pre ani jeden z týchto účelov vhodná. Je možné však dokúpiť dosky, ktoré znesú vyššiu záťaž. Vrchná betónová doska o hrúbke 10 cm unesie až 5 ton, 16cm doska 15 ton a 20cm vrchná doska dokonca 30 ton. Takže vám po nej môže jazdiť aj nákladné vozidlo do tejto hmotnosti.

 

Betónové žumpy STAV s.r.o.

Žumpy STAV s.r.o. sú veľmi kvalitné výrobky s dlhou životnosťou. Montujú sa na Slovenku aj u našich susedov v ČR. Každá sa dá použiť aj ako žumpa na dažďovú vodu. Firma používa špeciálne prísady do betónu, ktoré zaručujú pevnosť, tesnosť a izoláciu. Takže sa nemusíte báť nevyžiadaného priesaku kalu do pôdy. Žumpy sa vyrábajú na Slovensku a zrealizovať osadenie žumpy je u vás firma schopná od troch do siedmych dní od objednania žumpy. Spoločnosť má na stránke aj online kalkuláciu, nájdete ju na linku cenová kalkulácia betónová žumpa.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.