Tipy ako zariaďovať detskú izbu

Zariadiť detskú izbu môže byť pekná fuška, ak neviete ako na to. Ale môže to byť aj veľká radosť, no len v prípade, že viete na čo zacieliť svoj záujem. Pripravili sme pre vás zopár stručných, no veríme že hodnotných rád, ktoré by ste pri vybavovaní detskej izby mohli využiť.

Tipy ako zariaďovať detskú izbu

Ako postupovať pri výbere farieb?

Bez ohľadu na farebné odtiene, ktoré pre interiér detskej izby plánujete použiť, je dobré ak si naplánujete koľko priestoru tej-ktorej farbe plánujete venovať. Vychádzajte z pravidla 60-30-10, ktoré hovorí, že dominantná farba by mala zapĺňať 60% priestoru, sekundárna 30% a farba, ktorá slúžia na podčiarknutie rázu celého interiéru, 10%.

– S dominantnou a sekundárnou farbou by ste mali byť absolútne stotožnení. Nezabudnite, že dominantná farba bude mať najväčší vplyv na celkové pôsobenie detskej izby.

– Tretia farba do partie môže byť pokojne výrazná, môže ísť o najjasnejšiu farbu z celej palety. „Úder“ takejto silnej farby môže spôsobiť optické zázraky a priniesť sviežu energiu a nový charakter celej miestnosti. Dizajnové samolepiace fólie na nábytok divokejších vzorov a farieb by nemuseli byť od veci.

– Presvedčite sa, že všetky tri farby spolu ladia. Zoskupte si k sebe všetky tri vybrané farby a uistite sa, že vaša voľba je správna.

V izbe vytvárajte zóny

Trendy magnetické tapety na chladničku využijete v kuchyni, ale zóny spravia veľa užitočnej roboty za vás v detskej izbe. Vytvorte oblasť pre knižky, hračky, oblečenie, oddychovú zónu či pracovný kútik. Aj v bežnom živote sa hodí, keď človek pozná hranice a mantinely. Dieťaťu tak isto pomáha, ak vie kam ktorá hračka či kus šatstva patrí. Vrele však doporučujeme zbytočne neskladovať v detskej izbe sortiment ako trebárs lieky. Ani úložné priestory vysoko nad zemou by nemuseli byť bezpečné.

 

Spolupráca, ktorá spája

Nech už zariadite detskú izbu akokoľvek, môžete jej dodať pridanú hodnotu napríklad aj tým, že o veciach budete rozhodovať spolu so svojou ratolesťou. Všetko samozrejme závisí na veku dieťaťa, ale aj staršie deťúrence majú prekvapivý zmysel pre detail alebo štýl a dokážu vybrať nádherné tapety na stenu pre deti. Dobrým ťahom od vás tiež bude, ak necháte dieťaťu istú mieru zodpovednosti za jeho vlastnú izbu. Deti voľnosť milujú, no občas ich treba usmerniť, že voľnosť, to nie je len zábava, ale aj istá dávka povinností.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.