Budú aj tohtoročné prázdniny v znamení nadpriemerných teplôt? Pripravte sa na ne!

Každý rok je to podobné. Za teplých letných dní sa strecha rozpáli a v miestnostiach pod ňou sú takmer neľudské podmienky. Teplo v bytoch je skoro rovnaké ako vonku a nejde vyvetrať. Teplota rozpálenej strechy dosahuje až 80 stupňov Celzia, a to všetko nám prúdi dovnútra domu. Minuloročné leto bolo v tomto ohľade abnormálne horúce a meteorológovia sa zhodujú na tom, že situácia sa bude opakovať aj tento rok.

Budú aj tohtoročné prázdniny v znamení nadpriemerných teplôt? Pripravte sa na ne!

Strecha je častá slabina

Staršie domy a chaty s plochou strechou, bytové domy aj novšie paneláky vykazujú v zateplení strechy veľmi slabé miesto. A to aj v prípade, že na strechách je izolácia. Po mnohých rokoch zľahla vplyvom svojej vlastnej váhy, stratila svoje izolačné vlastnosti a vlhkosť dokonala dielo skazy.

Najúčinnejšie riešenie je zateplenie strechy, teda kvalitne tepelne izolovať strop posledného poschodia. Ploché strechy mávajú dvojplášťovú konštrukciu. Najefektívnejší zateplenie tejto konštrukcie je pomocou fúkanej magmarelaxovej izolácie. Kvalitné izolačné materiály spoločne s modernou technológiou aplikácie dosiahnu dokonalé výsledky. Izolácia výborne tepelne izoluje a vďaka nerastnému pôvodu, je vyrobená z prírodného čadiča, dobre vzdoruje ohňu. Navyše, zabraňuje zrážaniu vlhkosti vo vykurovacej sezóne, výskytu hniezd bodavého hmyzu, hlodavcom a plesniam. Výborné vlastnosti magmarelaxovej tepelnej izolácie je možné zaručiť na dlhých 15 rokov.

Fúkaný systém MAGMARELAX nie je vhodný len na zateplenie plochých striech, ale aj na ostatné konštrukčné riešenie. Napríklad pri zložitých neprístupných striechách netreba zasahovať do konštrukcie a napriek tomu je zaistená dostatočná vrstva izolácie aj v neprístupných miestach. Medzi zložité konštrukcie patria väzníkové strechy. Tu nie je možné účinne rozprestrieť vrstvu napríklad z rohoží kvôli zlému prístupu a zložitosti drevených prvkov. Ak ale použijeme tento osvedčený systém, komplikácie jeho realizácie nie sú žiadne.

Medzi zaujímavé typy domov patrí aj okál. Odborníci našli spôsob, ako strop okálov tepelne izolovať a pritom zabezpečiť prirodzenú ventiláciu. Nové riešenie stropného systému MAGMARELAX® zateplí podlahu povaly bez tepelných mostov a zároveň zachová dobré prúdenie vzduchu. Aby systém bezchybne fungoval, bolo nutné dokonale vyriešiť mnohé technické detaily. Boli vyvinuté úplne nové typy odvetrávacích mriežok, líšt a špeciálnych prieduchov. Tým sa zamedzilo zrážaniu vlhkosti, tvorbe plesní a vzniku hniloby.

 

Služby 2 v 1 vyriešia strechu aj podkrovie!

Premýšľate o väčšom stavebnom zásahu do vašej strechy? Čo tak prestavba podkrovia na obytné priestory? Vďaka tejto činnosti možno efektívne využiť voľnú miestnosť. Na druhej strane sa jedná o pomerne veľkú finančnú investíciu. Vstavba aj nadstavba sú presne takými úpravami striech, s ktorých využitím sa v pôvodných projektoch domov nepočítalo. S prestavbou povaly na mieru vašim potrebám vám môže pomôcť špecialista v tejto oblasti. Takým je napríklad spoločnosť IP Izolace Polná. Tá dokáže nevyužitú plochu zmeniť na posilňovňu, herňu, pracovňu, spálňu, detskú izbu, všetko čo budete chcieť.

 

Ako na to?

Najskôr sa vykoná revitalizácia strechy. Strecha aj podkrovie musia byť vnímané ako jeden celok. Bude vykonaná výmena tepelnej izolácie striech a výmena strešnej krytiny. Ako postupuje spoločnosť ďalej? To nám už uvedie sama.

„Strešnú krytina a iné súčasti strechy, ktoré sú v dobrom stave, vraciame späť na strechu, takže neutrácate zbytočné peniaze navyše. Montujeme a vymieňame strešné okná. Nastavením výšky profilu krokiev zvyšujeme vrstvy izolácie na odporúčané hodnoty. Dopĺňame strešné plášte o vhodné doplnky. Vybudujeme priečky a podhľady v podkroví vrátane dokončovacích prác. A na všetko je používaný výhradne najkvalitnejší materiál. „

 

Riešenie troch problémov naraz

Zateplenie strechy vám pomôže odstrániť hneď tri problémy naraz. Pobyt v letných dňoch v dome sa stane vyslovene príjemným a v zime naopak nebudete mať pocit chladu. A hlavne ročne ušetríte veľa eur za kúrenie, aj keď budú ceny palív ďalej stúpať. Extrémy počasia už vás nerozhodia.

Pred začiatkom prác si môžete dohodnúť osobné stretnutie s obchodno-technickým poradcom spoločnosti, ktoré je úplne zadarmo a nechajte si preveriť váš dom. Samotná realizácia trvá len pár hodín, bez hluku a neporiadku za plného chodu vašej domácnosti.

Viac na www.mojeizolace.cz alebo na telefóne 800 100 533.

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.