Koberce

Koberce

Niekto považuje koberec len za doplnok, ale môže tvoriť tiež základ dobre vyzerajúceho interiéru. Moderný koberec môže premeniť váš priestor na útulnú a teplom sálajúcu miestnosť. Do miestnosti pridá farbu, štruktúru a tiež štýl. Hodí sa na parkety či drevené podlahy. Na výber máme širokú škálu štýlov, farieb a materiálov, z ktorých si môžeme vyberať.

Aj keď sa to možno nezdá, moderné koberce sú zásadným kusom pre obývaciu izbu, kuchyňu alebo jedáleň. Koberec môže pomôcť zadefinovať štýl a farebnú paletu, v ktorej sa pohybuje zvyšok dekorácii.

Ak patríte ku konzervatívnejším ľudom, ktorí doma nemajú radi žiadne designové výstrelky a potrpia si skôr na klasiku a chceli by ste sa vymaniť zo svojich zaužívaných zvykov a vyskúšať niečo nové, odvážnejšie, koberec je na to ako stvorený. Pri bielych stenách a klasickej drevenej podlahe môže extravagantný koberec pôsobiť štýlovo a nie rušivo. Do miestnosti môže priniesť farbu a niečo nečakané. Môžete zvoliť výraznú farbu alebo zvláštny vzor. Okrem kobercov sú na trhu dostupné a podložky a behúne.

 

Veľkosť a materiál sú dôležité

Pri výbere koberca zvážte, či chcete aby pokrýval celú podlahu alebo len časť miestnosti. Čoraz viac sa používajú koberce menšej veľkosti. Ak plánujete kúpiť si koberec do obývacej izby alebo jedálne, ktorý bude pod stolom, zvoľte takú veľkosť, aby pokrýval celú plochu pod stolom. Stoličky by mali mať všetky štyri nohy položené na koberci.  Dôležitý je tiež materiál. Veď koberec plní tiež ochrannú úlohu a keď si do neho zaboríme nohy, mali by sme sa cítiť príjemne. Najlepšie je použiť koberec, ktorý je vyrobený zo 100% vlny. Zabezpečíte si tým ľahké čistenie  a údržbu. Berte na zreteľ aj vašu rodinnú situáciu. Ak máte doma malé deti alebo domácich maznáčikov, nie je vhodné používať, pretože sa ťažšie udržiavajú čisté a svieže. Môžu však do miestnosti vdýchnuť závan elegancie a luxusu.

Pri nákupe koberca teda musíme zvážiť jeho veľkosť, materiál a tiež tvar. Ak ste zástancom klasiky, kobercom Color Shaggy béžový určite nič nepokazíte. Ak máte radi živé farby a abstraktné vzory, do oka by vám mohol padnúť koberec Art, ktorý vašej obývačke vdýchne život a energiu.

 

Prečo začleniť do miestnosti koberec?

– definuje  tému a farebnú paletu miestnosti

– chráni podlahu

-absorbuje hluk

-chráni podlahu pred opotrebovaním

– chráni vaše nohy pred tvrdou a chladnou podlahou. Zaborenie nôh do teplého a mäkkého koberca je príjemné.

Koberec nám teda môže priniesť ochranu po nohami a tiež teplo. Teplo v miestnosti si môžeme ľahko odmerať teplomermi. Na trhu nájdeme rôzne modely, ktoré poskytujú rôzne funkcie. Aj vlhkosť v dome si môžete ľahko zmerať vďaka vlhkomerom, ktoré sú často súčasťou teplomerov, takže ide o produkt 2v1.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.