Šikovné triky na zariaďovanie malých priestorov

Šikovné triky na zariaďovanie malých priestorov

Malé domy a byty majú svoje výhody – nižšia cena, menej upratovania a v neposlednom rade majú určité nenahraditeľné útulné kúzlo. Musíte ich však vedieť zariadiť.

Jednou mylnou predstavou, ktorú ľudia často robia pri zariaďovaní malých priestorov, je že sústreďujú  všetok dôraz len na funkčnosť a na dizajn zabúdajú. Vo vašom byte môže byť nedostatok priestoru, ale to neznamená, že musí v ňom byť aj málo štýlu.

Namiesto toho je nájdenie správnej rovnováhy medzi týmito dvoma faktormi rozhodujúce pre vytvorenie priestoru, v ktorom budete pohodlne bývať. Musíte sa zamerať na naplnenie vášho domu predmetmi, ktoré vyhovujú vašim potrebám a zároveň zdôrazniť vašu osobnú estetiku.

 

Starostlivo vymedzte samostatné oblasti

Na prvý pohľad sa môže zdať, že otvorený koncept bývania je spôsob, ktorý je možné využiť pri zariaďovaní malého bytu. To však môže mať za následok, že veci vyzerajú chaoticky.

Snažte sa čo najviac vymedziť samostatné oblasti a dať každej oblasti konkrétny účel. Pri dverách vložte stojany na kabáty a topánky, aby ste uzavreli váš vchod. Umiestnite stôl medzi kuchyňu a obývačku, aby ste vymedzili tieto dva priestory.

 

Zbytočné veci

S malým priestorom treba narábať opatrne a nie je v ňom naozaj miesto pre zbytočnosti. Choďte do jednotlivých miestnosti a vyhoďte to, čo už vám neslúži. Pri práci s položkami sa pýtajte sami seba napríklad: Budem to ešte používať?

 

Investujte do dvojúčelového nábytku

Pri riešení malého priestoru sa počíta každý centimeter. Využite maximum z vašej izby investovaním do kúskov nábytku, ktoré splnia dvojnásobnú povinnosť. Sústreďte sa na nákup kúskov, ktoré s vami budú pracovať. Spálne sú ideálne izby vybavené viacúčelovým nábytkom. Skvelé sú postele s úložným priestorom.  V kuchyni vám pomôžu skvelé zásuvkové systémy, kde schováte všetky kuchynské potreby.

Kúpte si rohovú policovú jednotku a spravte miesto na uloženie základných prvkov vášho baru. Položte niekoľko košov na chladničku a pomocou nich skryte menej používané servírovacie taniere. Blum Aventos HK predstavuje ideálne riešenie pre ťažké čelá horných skriniek. Systém BLUMOTION zabezpečuje jemné a tiché dovieranie.

Vyzvite sa, aby ste sa rozhliadli po svojom byte a identifikovali všetky „mŕtve priestory“, ktoré v súčasnosti neslúžia účelu. Zamyslite sa nad nepoužívanými rohmi a prázdnymi stenami. Potom sa pokúste vymyslieť spôsoby, ako tieto priestory využiť vo svoj prospech.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.