Vyberáte škárovacie hmoty?

Vyberáte škárovacie hmoty?

S príchodom jari, už takmer leta, sa mnohí z nás pustili alebo čoskoro pustia do rekonštrukcie. Či už staviate úplne nový dom, renovujete byt alebo napríklad kuchyňu s kúpeľňou, určite budete potrebovať škárovaciu hmotu. Tento užitočný pomocník v domácnostiach aj u remeselníkov, môžete kúpiť na trhu v mnohých podobách. Ktorý typ sa vám môže hodiť a čím je výnimočný?

 

Klasika, ktorá stále baví

K veľmi obľúbeným stále patria klasické cementové škárovačky. Dá sa povedať, že sa jedná o univerzálne riešenie, ktoré odoláva vode, zmenám teplôt, ale aj záťaži. Použiť tento typ škárovacej hmoty je možné v domácnostiach, do verejných budov, do exteriéru aj na dno bazénov.

Ku kvalitným bezpochyby patria cementové škárovacie hmoty Mapei, ktoré majú vylepšené zloženie, vďaka ktorému majú dlhú životnosť a extra vodeodolnosť. Vďaka špeciálnym hydrofobizačným prísadám sú vodoodpudivé, odolné voči plesniam a odolné proti opotrebovaniu.

Pre domácnosti s deťmi je výborná antibakteriálna cementová škárovacia malta ULTRACOLOR PLUS. Odoláva plesniam, vode, výkvetom, zachováva si svoju farebnú stálosť, má veľmi nízky obsah prchavých látok a je dostupná vo viac ako 30 odtieňoch a ako transparentná.

Jednoduchá a populárna je špeciálna vodoodpudivá škárovacia cementová malta KERACOLOR FF. Ľahko sa udržuje, zostáva bez trhlín a prasklín, je odolná voči obrusovaniu, má dlhú životnosť a odolnosť voči mrazu, je odolná aj proti kyselinám s pH vyšším ako 3, je pevná v tlaku aj ťahu pri pohybe.

Pre rustikálny vzhľad je výborná škárovacia cementová malta KERACOLOR GG.

 

Hygiena a epoxidové škárovacie hmoty

Na čistenie, stálu farebnosť a pritom dokonalú a častú hygienu, sú ideálne epoxidové škárovacie hmoty. Majú hladký povrch, veľmi nízku nasiakavosť, nečistoty sa v nich akoby nevedia usadiť. Použiť ich môžete aj tam, kde povrch prichádza do styku s potravinami.

Viac informácií nájdete na skarujsmapei.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.