Zariaďte si nový domov tak, aby ste vždy oplývali energiou

Nový domov, nový nábytok, nový život. To je to, čo čakáte od tejto obrovskej zmeny vo vašom živote? Zariadiť interiér, vymaľovať ho a harmonicky zladiť všetky kúsky však nie je ani lacná, ani ľahká záležitosť. Preto by ste sa mali rozhodovať uvážlivo a opatrne. Investovať do vecí, ktoré vám prinesú úžitok. Nielen z hľadiska dizajnu, farby či ceny, ale aj pohodlnosti, kvality a životnosti.

Zariaďte si nový domov tak, aby ste vždy oplývali energiou

Miestnosť v dome, ktoré sa považuje za jednu z najdôležitejších, je práve spálňa. Ľudia si často ani neuvedomujú, koľko času v nej v skutočnosti trávia. Ide až o jednu tretinu života. Nábytok, tak ako aj jej celé vyžarovanie pôsobia na našu energiu, spánok, pohodlie, šťastie a mnoho iných aspektov života.

 

Kontakt s prírodou

Feng shui, staroveké čínske umenie, hovorí o piatich elementoch, ktorými by mal vyvážene oplývať každý interiér. Ide o drevo, oheň, zem, kov a vodu. Každý z nich predstavuje niečo iné, a teda nás aj ovplyvní v inom smere.

Drevo poskytuje človeku kontakt s prírodou, ktorá je zdrojom všetkej energie na svete. Preto by ste mali popremýšľať nad posteľou z masívu, ktorá je vyrobená z ekologického dreva a teda z prírodného materiálu či vhodnou šatníkovou skriňou. Pri oboch si môžete vyberať nielen z rôznych tvarov, farieb, ale aj dizajnu. Moderný či rustikálny. Je len a len na vás, v akom štýle by ste chceli, aby sa vaša izba niesla.

Šatníková skriňa môže byť poličková či šuplíková, s dverami vysúvacími či otváracími, bez zrkadla alebo s ním. U francúzskeho výrobcu si rôzne kúsky okamžite zamilujete a zapasujete ich do svojej predstavy.

V ponukách nájdete aj všakovaké doplnky a vymoženosti ako toaletný stolík, ktorý sa opäť stáva súčasťou každej druhej spálne. Ženy, ktoré sa rady pred spánkom či po ňom na chvíľku usadia a vykonajú akési potrebné rituály, si určite prídu na svoje. Zrkadlo, dostatok úložného priestoru, elegantný štýl a spokojný úsmev, to všetko vám toaletný stolík prinesie.

 

Usporiadajte nábytok podľa Feng shui!

Dajte si pozor, aby ste posteľ nepostavili do takzvanej smrteľnej polohy a to oproti dverám. Rovnako by ste ju nemali umiestniť ani priamo pod okno, pretože ani to nebude na váš spánok a energiu dobre vplývať.

Mnohí tvrdia, že zrkadlo v izbe je podľa Feng shui neprípustné a mali by ste ho z izby okamžite odpratať. Opak je však pravdou, zrkadlo v izbe vôbec nevadí. Nevplýva zle ani na vzťahy, ani na spánok. Nemali by ste ho ale umiestňovať oproti posteli. Ako hovorí staré čínske príslovie: „Keď sa posteľ na zrkadlo díva, na zdravie mnoho chorôb číha.“

Vyhoďte všetko, čo do spálne nepatrí

V spálni by nemali byť veci, ktoré do nej nepatria. Ak ste si z nej napoly spravili pracovňu, máte v nej odbornú literatúru alebo do nej radi ukladáte sušiak, zmeňte to. Všetky predmety a kúsky, ktoré ste sa do nej rozhodli umiestniť, vplývajú na vašu energiu a spolunažívanie s partnerom.  Odstráňte preto zo svojej svätyne všetko, čo nesúvisí so spánkom a romantikou a uvidíte, že sa zlepší aj váš vzťah, aj energia v ňom.

 

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.