Zimná záhrada ako v trópoch? Vďaka Hornbachu žiadny problém!

Už vás prestali baviť klasické izbové rastliny a chcete si spestriť sviatočný stôl aj inou dekoráciou než vianočnou hviezdou? Práve teraz nastal ten správny čas vybudovať si zimnú záhradu v štýle nespútaných trópov. Hornbach a jeho špecialisti z oddelenia záhrady vám pomôžu vybrať tie najkrajšie rastliny a navyše vám poradia, ako ich naaranžovať do interiéru, zasklených lodžií a zimných altánkov. Divoké tropické rastliny navyše v Hornbachu zakúpite so zárukou trvalo najnižších cien.

Zimná záhrada ako v trópoch? Vďaka Hornbachu žiadny problém!

Ak ste práve dostavali presklenú verandu alebo chcete vdýchnuť obývačke trochu netradičnej atmosféry, tou najľahšou cestou je zaobstarať si okrasné rastliny. Pre každý typ interiéru je však vhodný iný typ flóry. Pri výbere rastlín berte do úvahy náročnosť a prirodzené podmienky na ich pestovanie.

 

Flóra dodá vášmu domovu exotický nádych

zah3Ak si myslíte, že nízke vonkajšie teploty vám znemožňujú pestovať doma exotický rovníkový porast, dajte šancu vytrvalým fikusom. Mohutná rastlina s tučnými listami môže vyrásť až do výšky dvoch metrov a vytvoriť tak ideálne zátišie s farebnými kvetinami. Dobre reaguje na zvýšenú vlhkosť vzduchu a mierne slnečné žiarenie. „Vďaka odolnosti a nárokom na život v domácom prostredí sa nemusíte báť umiestniť fikus napríklad k severným oknám. Snažte sa však vyvarovať rýchlych teplotných prechodov,“ hovorí Daniel Brychta, špecialista z oddelenia záhrady projektových marketov Hornbach.

Radi by ste si pripomenuli letnú dovolenku pri mori? V tom prípade vsaďte na rastliny, ktoré majú vzhľad palmy. Veľmi obľúbená je napríklad dracéna. Pri výbere tejto nápadnej rastliny narazíte na jednofarebné aj strakaté listy, ale aký druh zvolíte, je len na vás. Majte však na pamäti, že pestré listy budú vyžadovať väčšiu starostlivosť. Skôr ako si dracénu zaobstaráte, nájdite pre ňu vhodné miesto – najlepšie bez priameho slnečného svitu a prievanu.

 

Láka vás rozkvitnutý domov aj v zime?

Už ste si zaobstarali exotickú zeleň a hľadáte ďalšie vhodné typy rastlín, ktoré by približovali dizajn vášho domova rozmanitej exotike? V tom prípade sú pre vás pôvabné orchidey presne to, čo potrebujete. Orchidey s rôznofarebnými kvetmi môžete navyše presne zladiť s dominantnými farbami vašej izby alebo zimnej záhrady. Návštevy celkom určite ocenia dvojfarebné kvety orchideí, ktoré budú ladiť s odtieňmi vášho domova. Najobdivovanejšie bývajú fialové, ružové a biele.

zah2

Prekrásne kvety na oplátku požadujú špecifickú starostlivosť s ohľadom na svoj životný cyklus. „Zvyčajne sa rastliny prihnojujú špeciálnym hnojivom na orchidey, v zime ich však vďaka zimnému spánku hnojiť nemusíte. Raz za rok prechádzajú orchidey vegetačným pokojom, počas ktorého rastlina nerastie ani nekvitne. Naberá tak silu na ďalšie obdobie a po fáze pokoja sa kvety opäť bohato rozvinú,“ približuje život orchideí Daniel Brychta.

Exotika v podobe orchideí navyše zasiahne všetky vaše zmysly. Napríklad druh Miltonia s veľkými kvetmi nielenže úžasne spestrí okolité prostredie, ale zároveň dodá vášmu domovu príjemnú vôňu. Stále v širokej ponuke tropických kvetov tápete? Dajte si poradiť od špecialistov v projektových marketoch Hornbach a získate istotu, že ste vybrali tie najkrajšie rastliny pre váš domov, navyše so zárukou trvalo nízkej ceny.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.