4 dôvody, prečo použiť kamenný obklad z prírodného kameňa

4 dôvody, prečo použiť kamenný obklad z prírodného kameňa

Kamenné obklady rozhodne nepatria do kategórie nudných materiálov okolo ktorých prejdete bez povšimnutia. Disponujú niečím neobyčajným a preto dávajú svojim spôsobom každej stavbe unikátnu podobu. Nie je to však len estetický vzhľad, ktorý robí tento obklad zaujímavým. Kamenný obklad z prírodného kameňa sa oplatí použiť aj pre iné dôvody.

Za veľkým boomom, ktorý v poslednej dobe zažívajú kamenné obklady stoja popri mnohých výhodách najmä vlastnosti, ktoré sú rovnako atraktívne ako ich vzhľad. Poďme si ich teda niekoľko predstaviť.

 

1. Vysoká odolnosť je kľúčom úspechu

Prírodný kameň patrí k tradičným stavebným materiálom, ktorý sa pre jeho vlastnosti už oddávna využíva na stavbu alebo zdobenie príbytkov. Je pravdou, že tvrdosť prírodných kameňov je rôzna, no vo všeobecnosti všetky disponujú vysokou odolnosťou. No a vysoká odolnosť ide zasa ruka v ruke s dlhou životnosťou. Inak tomu samozrejme nie je ani pri kamenných obkladoch.

Prírodný kamenný obklad tak ponúka vysokú pevnosť, výbornú mrazuvzdornosť, minimálnu nasiakavosť a samozrejme dlhú životnosť.

 

2. Pestrosť a originalita

Kamenný obklad je zárukou originality, na ktorú sa v modernej architektúre kladie patričný dôraz. Vďaka štruktúre prírodného kameňa sa jednotlivé obklady navzájom líšia zafarbením, žilkovaním, rozmiestnením alebo viditeľnosťou kryštálikov. Obložená plocha tak nikdy nesplynie do monotónneho celku alebo do akejsi omietkovej rutiny. Aj to je jeden z dôvodov, prečo použiť práve kamenný obklad.

 

3. Kamenný obklad je originálny, ale aj univerzálny

Pre použitie kamenných obkladov neexistujú takmer žiadne obmedzenia a limity. Či už si teda chcete zútulniť interiér bytu alebo upraviť akékoľvek plochy v interiéri, bez akýchkoľvek obáv z konečného výsledku sa môžete spoľahnúť práve na originálny kamenný obklad.

Vynímať sa tak môže na fasádach rodinných domov alebo komerčných stavieb, no dominantným ozdobným prvkom môže byť aj na stene garáže, či oplotenia. Fantázii sa však medze nekladú a kamenný obklad môžete použiť na obloženie studní alebo komínov.

V interiéri zasa ich štruktúra vynikne na stenách alebo stropoch, no tenké kamenné obklady sa dajú použiť aj ako netradičná tapeta, či ako dekorácia dverí a nábytku. Zaujmú na krbe i v kuchyni a stanú sa tiež dokonalou alternatívou opozeraných keramických obkladov v kúpeľni.

 

4. Poteší minimálna údržba prírodného kameňa

Kamenný obklad patrí k jedným z mála materiálov, ktoré nevyžadujú náročnú a pravidelnú údržbu. Pri niektorých kamenných obkladoch zvyčajne postačí, ak ich jednoducho utriete navlhčenou handričkou. No veľa námahy vás nebude stáť ani dôkladnejšie čistenie. Vtedy môžete použiť prípravky na údržbu kameňa. Rozhodne nič nepokazíte, ak siahnete po univerzálnom čistiacom prostriedku na kamene.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.