Ako si vybrať najdôležitejší kus nábytku v domácnosti

Ako si vybrať najdôležitejší kus nábytku v domácnosti

Existuje niekoľko základných položiek, ktoré skutočne menia obytný priestor na domov. Výber správneho stola dokáže z jednoduchej miestnosti urobiť srdce vášho každodenného života. Preto si dovolíme tvrdiť, že stôl je ten najdôležitejší kus nábytku. Dobrý jedálenský stôl dokáže byť spoločenským centrom, a to viac ako gauč, dokáže byť pútavejší ako televízor a naozaj nie je len miestom na jedenie. Je to rodinné centrum, ktoré významne prispieva k štýlu domova. Dobre zvolený jedálenský stôl je predurčený stať sa ceneným rodinným dedičstvom a schránkou vašich spomienok.

 

Ako vybrať ten správny stôl?

Najdôležitejšou vecou, ktorú je potrebné pri výbere jedálenského stola zvážiť, je nájsť správnu rovnováhu medzi veľkosťou vašej miestnosti a veľkosťou ponúkaného jedálenského stola. Pred výberom stola si starostlivo zmerajte priestor, ktorý máte pre neho určený.

 

Materiály

Rovnako ako každý iný kus nábytku, aj stôl môže byť vyrobený z mnohých rôznych materiálov, od skla po betón, od lešteného mramoru po drevo. Výber správneho materiálu nie je ľahká úloha, pretože každý materiál má výrazný estetický vplyv, ale treba myslieť aj na praktickosť. Leštené sklo môže dodávať presne takú modernú atmosféru, aká sa vám páči, ale v domácnosti, kde sa hrajú malé deti, to nemusí byť najlepšia voľba. Stále obľúbené je drevo, ktoré prináša teplo domova a útulnosť. Je však aj veľmi odolné. Materiály si dajú kombinovať. Stolové nohy a podnože môžu byť vyrobené z iného materiálu ako stolová tabuľa. Výber správnych materiálov je preto vecou vyváženia vzhľadu a estetiky materiálu.

 

Tvar stola

Tvar stola by mal určovať tvar miestnosti, v ktorej bude uložený a taktiež počet ľudí, ktorí budú za nim sedieť. Najčastejšie sa využívajú obdĺžnikové alebo štvorcové stoly, pretože aj jedálne majú väčšinou tento tvar. Okrúhly jedálenský stôl je ďalšou možnosťou a je to jeden z najlepších tvarov pre menšie rodiny, lebo všetci sa navzájom vidia, môžu spolu konverzovať a tiež tento tvar stola šetrí miesto.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.