Ako vybrať správny matrac?

Ako vybrať správny matrac?

Prespíme až tretinu svojho života. Preto na tom, na čom spíme, skutočne záleží. Viete si vybrať správne matrac?

 

Na veľkosti záleží v prvom rade

To, že musíme veľkosť matracu prispôsobiť našej posteli, sa zdá byť samozrejmé. Aj keď niekedy prekvapíme! Bežné veľkosti matracov sú 80×200 cm, 90×200 cm, 120×200 cm, 160×200 cm a 180×200 cm. Pre dlháňov sa robia matrace predĺžené, obvykle v dĺžke 220 cm. A potom existujú špeciálny výrobcovia a predajcovia, ktorý vám sú schopní vyrobiť matrac skutočne na mieru. Teda kľudne v rozmere 86×196 cm. Pokiaľ máte atypickú posteľ, trebárs vlastný DIY výtvor, u ktorého ste sa tak trochu netrafili do správnej veľkosti, pomôžu vám matrace z firmy VEGAS Group.

 

Tvrdý alebo mäkký?

Príliš mäkké matrace nie sú vhodné vlastne nikdy. Nielenže neumožňujú kvalitný spánok, ale môžu sa rýchlo trvalo zdeformovať. Pokiaľ sú pre nás tvrdými aj stredne mäkké matrace, je vhodné to riešiť ďalšími podložkami položenými na matrac. Kvalitné matrace začínajú kategóriou stredne mäkké, nasledujú matrace ani mäkké ani tvrdé, stredne tvrdé a tvrdé.

 

Koľko vážite? Von s tým!

Tak koľko vážite? Pri výbere matraca musíte priznať pravdu – sebe aj okoliu. Pretože podľa vašej hmotnosti si ho musíte vyberať. V e-shope Matrace-vegas.sk si máte matrac možnosť vybrať priamo podľa jeho nosnosti. Od 90 až do 160 kg.

 

Neexistuje najlepší materiál pre matrace

Dotaz, z akého materiálu je matrac najlepší, sa nedá zodpovedať. Každý má iné preferencie a iné skúsenosti. Výber matraca to nezjednodušuje. Taštičkové, latexové, pružinové, penové, s prírodnými materiálmi… Možností je skutočne veľa. Obecne sa odporúča voliť kvalitné ortopedické matrace, a to aj keď vás žiadny ortopedický problém netrápi. Taštičkové ortopedické matrace sú pre zdravý spánok veľmi vhodnými. Vedia sa prispôsobiť nášmu telu a umožňujú zdravý spánok.

 

Čo do manželskej postele?

Tu vyvstáva otázka, či voliť jeden spojený matrac, alebo dva samostatné. Ak ste s partnerom podobnej výšky a hmotnosti, môžete zvoliť jeden. Ak sa však vaše telesné parametre výrazne odlišujú, voľte dva. Vždy však rovnakého typu, aby boli matrace rovnako vysoké a podobne sa chovali. Dobrý predajcovia väčšinou dokážu rovnaký typ matracu ponúknuť v rôznych tvrdostiach. Takže vy si môžete zvoliť tvrdší a partner mäkší, či naopak.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.