Je zateplenie podkrovia nevyhnutnosť alebo zbytočnosť?

Chcete znížiť u svojho rodinného domu výdavky na kúrenie a začínate premýšľať nad spôsobmi izolácie domu? Dopočuli ste sa už o zateplení podlahy v podkroví, ale nie ste si istí, či vám táto metóda prinesie požadovaný efekt? Každý spôsob zateplenia domu je pomerne veľkou finančnou investíciou a je nutné premýšľať predovšetkým nad tým, či sa vám oplatí a ako dlhá bude návratnosť investície. Čísla a fakty z prieskumu hovoria jasne - zateplenie podlahy v podkroví je pre rodinný dom vynikajúcim riešením.

Je zateplenie podkrovia nevyhnutnosť alebo zbytočnosť?

Výdavky na kúrenie nižšie až o 30%

30% zo súčasných nákladov na vykurovanie môže byť aj čiastka presahujúca 300-400€ ročne. A to rozhodne nie je zanedbateľná suma, ale naopak čiastka, ktorú rozhodnete chcete mať vo svojom rozpočte. Ako zateplenie funguje a pomáha budovám šetriť výdavky?

Zateplenie stropov bráni tepelným stratám v najefektívnejšom mieste. Kúrenie totiž vytvára teplý, ale zároveň riedky vzduch, ktorý má nižšiu hustotu. Podľa základných fyzikálnych zákonov takýto vzduch stúpa smerom nahor – teda k stropu. Keď ho pri strope nič nezadrží, unikne do podkrovia a odtiaľ preč z domu. Správna tepelná izolácia dokáže teplo udržať v obytných miestnostiach a vďaka tomu znižuje intenzitu vykurovania

 

Riešenie na zimu aj na leto

Zateplená podlaha v podkroví neprináša výhody iba v zimnom období, ale tiež v lete. V horkých letných dňoch často dochádza k prehrievaniu rodinných domov. Predovšetkým strechy domov sa rozpaľujú do maximálnych teplôt a horko z nich prúdi do podkrovia a ďalej do obytných miestností. Izolácia v podkroví zabráni sálavému teplu, aby sa dostalo do obytných miestností. Udržuje v nich príjemnú klímu

 

Investícia, ktorá sa vráti napríklad aj za 5 rokov

Keď budeme porovnávať zateplenie stropov so zateplením fasád, nájdeme mnoho rozdielov. Zateplenie fasád je predovšetkým niekoľkonásobne vyššia investícia, ktorej návratnosť je v horizonte desiatok rokov. Naopak zateplenie podlahy v podkroví pomocou minerálnej izolácie Magmarelax je veľmi efektívne, s omnoho nižšími obstarávacími nákladmi a návratnosťou v horizonte 5-8 rokov.

Detailné informácie o tejto izolácii nájdete na www.magmarelax.cz

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.