Príroda si zaslúži aj po zime našu pomoc

Príroda si zaslúži aj po zime našu pomoc

Naša planéta je nenahraditeľná a každý jeden z nás môže (i malým gestom) pomôcť k jej ochrane. Narastajúca hrozba klimatických problémov týkajúcich sa planéty, ktorá je našim domovom, sú veľkou výstrahou, ktorá značí, že Zem potrebuje našu pomoc. Keď sa každý jeden z nás zamyslí, je skutočne pravda, že sme len maličkou súčasťou našej planéty, avšak i tak dokážeme veľké veci. Jedným zo spôsobov ako možno priložiť ruku k dielu a prispieť k ochrane a pomoci životného prostredia je jarná očista prírody. Ak aj vás niekedy trápil pohľad na množstvo odpadkov v prírode, ktoré postupne začnú vykúkať na svet po roztopení snehu, tak máte možnosť zmeniť to.

 

Spojte príjemné s užitočným

Prechádzka do prírody je predsa zakaždým veľmi príjemnou činnosťou, ktorá nám dodá fyzické i mentálne zdravie, radosť, pokoj a novú energiu. Príroda nám dáva toho tak nespočetne veľa. Bola by veľká škoda jej to nikdy neoplatiť. Vaša prechádzka do prírody sa zároveň môže stať i užitočnou pomocou pre naše prostredie. A to úplne jednoducho. Postačí si zaobstarať ekologicky rozložiteľné vrece a počas prechádzky doň pozbierať odpadky, na ktoré v prírode narazíte. Z takýchto užitočných prechádzok si pokojne môžete vytvoriť pravidelnú rutinu, zapojiť do nej i svojich blízkych a pomôcť tak o kúsok viac v prospech našej planéty.

Kde všade potrebuje príroda našu pomoc?

Kam sa do prírody vybrať zbierať nečistoty? Častokrát sú po zime zasiahnuté veľkou mierou znečistenia okolia riek, jazierok, potokov. Znečistením trpia aj parky, ktoré sú i počas zimy navštevované (a znečisťované) bežnými návštevníkmi. V neposlednom rade sú znečisťovaním zasiahnuté i lesy. Nech sa vyberiete upratovať prírodu kdekoľvek, urobíte jej tak  nezištne veľkú službu a pomôžete jej.

Spôsobov ako ochraňovať naše životné prostredie je množstvo. Okrem jarnej výzvy upratať znečistené životné prostredie môžete k jeho ochrane prispieť aj napríklad zmenou spôsobu vykurovania svojej domácnosti, ktorý je nezávadný voči životnému prostredie, a to prostredníctvom lisovaných brikiet, ekohrášku alebo peletami a1.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.