Výhody a nevýhody plastových dverí a okien

Výhody a nevýhody plastových dverí a okien

Pri renovácii vášho domova alebo budovaní nového, budete  musieť čeliť rozhodnutiu, či sa rozhodnete pre drevené, hliníkové alebo plastové dvere a okná.  Neplastikované polyvinylchloridové alebo PVC dvere a okná sa v posledných rokoch rozrástli a sú široko používané v domácnostiach. Ich pridaná hodnota je výhodná pre všetky domácnosti a ich inštalácia by bola jedným z najlepších rozhodnutí, ktoré môže každý majiteľ domu urobiť pre zlepšenie funkčnosti a celkovej použiteľnosti svojho domu. Váženie kladov a záporov nie je nikdy jednoduché, ale s naším sprievodcom sme sa snažili vymenovať základné výhody a nevýhody okien a dvier z PVC.

 

Bezpečnosť a vzhľad

Okná a dvere sú veľmi dôležitou súčasťou domu. Mali  by v prvom rade spĺňať dve veci, jednou je bezpečnosť a druhou je štýlovosť. Plastové okná a dvere spĺňajú obidva tieto požiadavky. Okná a dvere z PVC rýchlo nahrádzajú staromódne drevené dvere a okná. Okná a dvere z PVC sa používajú na domáce aj komerčné účely;  sú k dispozícii v rôznych štýloch a farbách. Sú pomerne bezpečnejšie ako drevené dvere a okná. Sú totiž vybavené páčidlami, ktoré bránia votrelcom v otvorení týchto dverí alebo okien. Plastové vchodové dvere majú tiež zabudované bezpečnostné zámky v rámoch a sú teda skvelou voľbou pre každý dom.

 

Odolnosť

Jednou z hlavných výhod okien a dverí uPVC je, že sú oveľa pevnejšie a vyrobené z oveľa odolnejšieho materiálu ako tradičné drevené dvere a je to čiastočne vďaka spôsobu, akým sú konštruované. To ich nielenže robí dlhotrvajúcimi a odolnými, ale tiež je veľmi nepravdepodobné, že budete niekedy potrebovať znova zmeniť svoje dvere. PVC je mimoriadne trvanlivý materiál a zaručuje, že vaše dvere obstoja v testoch času a nikdy nestratia svoj tvar. Preto sú veľmi obľúbené aj plastové balkónové dvere.

 

Jednoduchá údržba

Dvere a okná z PVC vyžadujú veľmi malú údržbu a na rozdiel od drevených dverí nie sú náchylné na hnilobu, odlupovanie, hrdzavenie, vyblednutie alebo koróziu. Okrem toho sú odolné voči poveternostným vplyvom  a dajú sa ľahko čistiť.

 

Nevýhody

Farebnosť

Napriek moderným pokrokom, ktoré viedli k viacerým výberom textúr a farieb, okná a dvere z PVC stále zaostávajú za drevenými alebo hliníkovými dverami, pokiaľ ide o vychystávanie a výber farieb a možností prispôsobenia.

 

Štrukturálna integrita

Okná a dvere z PVC sú napriek svojej robustnosti náchylné k previsu a kývaniu preto, lebo nie sú tak pevné ako hliníkové okná.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.