Strecha nad vchodom do domu ochráni dvere aj vás

Ochrana vchodu pred dažďom je paradoxne vec, na ktorú sa často zabúda alebo sa rieši až ako posledná. Pritom okrem nášho pohodlia zaistí ochranu pre dvere a predĺži ich životnosť.

Strecha nad vchodom do domu ochráni dvere aj vás

 

Za pekného počasia nám vlastne ani nijako nechýba a spomenieme si na ňu, len keď prší. Strecha nad vchodovými dverami nám dá možnosť si v pokoji roztvoriť dáždnik, vybrať kľúče alebo odomknúť bez toho, aby nám kvapkalo za golier. Kus plastu halabala provizórne položený cez dve dosky nás síce, pravda, ochráni tiež, ale moc parády nenarobí a o jeho životnosti môžeme polemizovať, lepšie je tak staviť na drevo. Nie je to však len naša ochrana pred kvapkami, kvôli ktorej by nad dverami do domu mala strieška byť. Nebude vám pršať na dvere v plnej sile a tak sa nebudú ničiť, rohožka zostane dlhšie suchá a nebude pripomínať močiar, v lete poskytne strieška príjemný tieň a tiež je aj ozdobným prvkom nášho domu.

Striešku nad dvere vyberajte s ohľadom na celkový vzhľad domu a materiál vchodových dverí. Drevo najlepšie ladí s drevom a pomocou lazúrovacích náterov si môžete striešku vytónovať do rovnakej farby, ako vstupné dvere. Rovnako tak aj asfaltové šindle možno zvoliť v niekoľkých farbách a výsledok môžete tak mať úplne dokonalý a farebne zladený. Dážď alebo nepriaznivé počasie vás potom už trápiť nemusia, z domu vyjdete aj späť do neho dôjdete vždy v suchu.

Strieška poskytne dostatočný priestor napríklad na otvorenie dáždnika alebo naopak jeho odloženie, kedy ako originálny stojan na dáždniky môže byť napríklad drevené vedro, ktoré navyše bude farebne ladiť so zvyškom vchodového priestoru. Nezabúdajte, že vchod býva to prvé, s čím sa stretnete pri príchode domov nielen vy, ale aj priatelia a návštevy a často je vidieť aj z ulice. Okrem rôznych doplnkov tak vysaďte aj kvety alebo krík a využite aj sezónne dekorácie. Teraz na jeseň napríklad urobia veľkú parádu tekvica a aranžmá z nich, zemité farby jesene navyše s drevom ladí úplne dokonale. A pod strechou vám ani dekorácie nezmoknú a budú robiť radosť až do zimy.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.