Výber žalúzii: Vonkajšie alebo vnútorné?

Výber žalúzii: Vonkajšie alebo vnútorné?

Keď prichádza na rad reč o dekorovaní okien, ktoré nesú so sebou aj funkčný charakter, mnohých z nás napadnú žalúzie alebo závesy. Závesy sú síce pekné a môžu pôsobiť ako krásna dekorácia v dome, ale zároveň  nie sú až také praktické. Musíte ich často prať, pretože v sebe zachytávajú prachové častice a nie sú vhodné do obydlia, kde bývajú alergici.  Žalúzie sú  praktickejšie a sú nádherne nastaviteľné. Lamely sú schopné zostať tesne uzatvorené kvôli súkromiu a ovládaniu svetla alebo naklonené k otvoreniu, aby umožňovali  prepúšťať len množstvo svetla, ktoré si vyberiete. Keď sú vytiahnuté a umiestnené na vrchu okna, nechávajú neobmedzený výhľad.

 

Vonkajšie alebo vnútorné žalúzie?

Akonáhle ste si vybrali správny štýl  žalúzii, ktorý dokonale zapadá do konceptu vášho domu,  ďalším vaším rozhodnutím bude, či si vyberiete vonkajšie alebo vnútorne žalúzie. Keď príde na to, aby ste sa ponorili do sveta žalúzii, či ste sa vrhli do dekorovania starých miestností, alebo ste možno majiteľmi nových domov a chcete im dať vlastnú pečať, môžete naraziť na výber spomínaných vnútorných a vonkajších žalúzii.

V podstate ide o dva rôzne spôsoby montáže žalúzii na okno. Niektoré metódy však vyhovujú niektorým štýlom lepšie ako ostatné, rovnako môžu predstavovať množstvo výhod aj nevýhod, ktoré vás môžu ovplyvniť pri výbere.

 

Vonkajšie žalúzie

Patria k najčastejšie používaným žalúziám a to najmä preto, že zastavujú  slnečné lúče ešte pred vstupom do miestnosti. Umožňujú plynulú reguláciu slnečného svetla, ale fungujú aj ako klimatizácia. Vonkajšie žalúzie poskytujú fyzickú bariéru pre slnečné žiarenie. Môžete si vybrať zo skutočne elegantného sortimentu, ktorý zablokuje až 96% slnečného žiarenia, čiže tieto žalúzie pôsobia ako klimatizácia. Ochladzujú váš dom či nehnuteľnosť aj počas tých najhorúcejších letných dní. Prirodzene rovnomerne rozložené svetlo je stále žiaduce. Vďaka žalúziám sa zabraňuje vyblednutiu nábytku. Jasné vonkajšie videnie je zachované, ale je ponúkaná ochrana súkromia okoloidúcimi.

 

Vnútorné žalúzie

Vnútorné žalúzie vám poskytujú najčistejší vzhľad . Sú inštalované s konzolami, ktoré sú pripevnené k vnútornej strane rámu okna a v závislosti od držiaka môžu byť umiestnené takmer kdekoľvek na vrchu alebo na rohu vnútorného okenného rámu. Presné meranie okien je dôležité pre vonkajšiu alebo vnútornú montáž s tým rozdielom, že pri vnútornej montáži je priestor pre chyby nepatrný.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.