Akú dlažbu si vybrať?

Akú dlažbu si vybrať?

Rozmýšľate o položení novej dlažby, alebo len chcete vymeniť starú? Mali by ste vedieť, aké dlažby sú dobré, ktoré sa kde používajú a ktorá sa vám bude najlepšie hodiť.

Dlažby majú rôzne tvary, sú z rôzneho materiálu a dokážu rôzne znášať vonkajšie, alebo vnútorné podmienky. Akú dlažbu si teda vybrať, ak chcete, aby dobre vyzerala a nepoškodila sa veľmi rýchlo?

 

Akú dlažbu použiť v interiéri?

Dlažbu môžete použiť aj u vás v domácnosti. Či už v kuchyni, v chodbe, alebo po celom dome, či byte. Mali by ste preto hľadať interiérovú dlažbu. Najlepší materiál na dlažbu je travertín. Interiérová dlažba z travertínu zaručuje vyšší prestup tepla ako drevo a je teda vhodná na použitie s podlahovým kúrením. Travertínová dlažba zároveň vyniká dizajnom a rovnako sa aj ľahko udržuje čistá. Tieto vlastnosti robia z tejto dlažby ideálnu možnosť pre väčšie domy, alebo apartmány, chaty, ale aj hotely. Na výber máte množstvo farebných kombinácií a tvarov. Zaručene si nájdete dlažbu, ktorá sa vám bude do interiéru hodiť.

 

Akú dlažbu použiť v exteriéri?

Dlažba v exteriéri by mala byť odolnejšia a kvalitnejšia, ako interiérová dlažba. Mala by zniesť rôzne poveternostné podmienky, či už dážď, sneh, krúpy a podobne. Malo by preto ísť o dlažbu určenú na exteriérové použitie. Samozrejme, ak chcete použiť dlažbu na zakrytú terasu či balkón je už len na vás, či si vyberiete interiérovú, alebo exteriérovú dlažbu. Dlažbu si viete dať na terasu, záhradu, alebo len ako parkovacie miesto, či niekde úplne inde. V exteriéri sa hodí aj obklad. Obklady sa vyrábajú z mnohých typov kameňa, ktoré sa líšia zrnitosťou aj odtieňom. Existuje kvalitný travertínový obklad, ktorý vám určite skrášli fasádu domu, či záhradu. Travertínový obklad viete nájsť v množstve odtieňov. Obklad viete použiť aj v interiéri. Obklady majú špecifický dizajn, ktorý padne do očí na prvý pohľad.

Neváhajte a pozrite si dlažbu do domu aj vy!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.