Biele interiérové dvere sú nadčasovou klasikou. Z čoho pramení ich obľúbenosť?

Biele interiérové dvere sú nadčasovou klasikou. Z čoho pramení ich obľúbenosť?

Používanie neutrálnych farieb v interiérovom dizajne nie je žiadnou novinkou. Obzvlášť biela predstavuje farbu, ktorá sa vo veľkej miere využíva v rozmanitých štýloch, či už ide o škandinávsky, rustikálny alebo moderný štýl bývania. Častým prvkom v domácnostiach sú práve biele interiérové dvere. V čom tkvie ich príťažlivosť a benefity?

 

Moderné interiérové dvere

Trendy v interiérovom dizajne sa už nejakú dobu zameriavajú na minimalizmus a čisté línie, pričom biele interiérové dvere do tejto definície dokonale zapadajú. Okrem toho, biela má veľa ďalších teplých a studených farebných podtónov (napr. snehová biela, krémovo biela), ktoré môžu byť prispôsobené konkrétnym požiadavkám. Do úvahy pripadajú aj rôzne povrchové úpravy – lesklé alebo matné moderné interiérové dvere.

 

Priestrannosť a vzdušnosť

Aplikáciou svetlých farieb na plochy stien alebo podlahy, dokážete vytvoriť pozitívny priestorový efekt, resp. optické zväčšenie. Biele posuvné dvere sú zase vhodnou voľbou do malých a stiesnených bytov, ktoré potrebujú trochu prevzdušniť. Majú tendenciu utlmiť tmavé prvky. Pre zosilnenie ilúzie platí, že aj steny by mali byť v podobných bledých odtieňoch.

Tip: Miestnosť rozjasníte ešte viac, ak použijete model so sklenenými vložkami. Pre väčšie súkromie môžete siahnuť po mliečnom skle.

 

Poskytujú univerzálnosť

Výhodou je aj to, že zapadajú do akéhokoľvek štýlu bývania. Dokážu miestnosti dodať klasický, ale aj moderný nádych. Pôsobia upokojujúcim dojmom, preto niet divu, že je ich používanie rozšírené nielen v domácnostiach, ale aj v komerčných priestoroch.

Tip: Biele interiérové dvere ponúkajú flexibilitu. Ak sa časom rozhodnete, že by ste chceli inú farebnú variáciu, môžete jednoducho zmeniť farbu laku.

 

Vylepšujú svetelné podmienky

Takéto interiérové dvere presvetlia akúkoľvek miestnosť. Namiesto toho, aby denné svetlo pohlcovali, ho efektívne odrážajú, a tým značne vylepšujú svetelné podmienky. Počas horúcich letných dní môžu mať tiež priaznivý efekt na zníženie teploty.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.