Príjemná spálňa v troch krokoch

Dobre a zdravo si pospať. Kto by to nemal rád. Uvedomili ste si, že spánkom strávite približne tretinu svojho života? Ak nie, skúste sa nad touto informáciou zamyslieť. A zamyslite sa aj nad tým aká je vaša spálňa. Alebo ešte inak – aká by mala a mohla byť.

Príjemná spálňa v troch krokoch

Aké farby?

Farby majú na ľudskú psychiku veľmi výrazný vplyv. Niektoré pôsobia upokojujúco, iné ťaživo, agresívne. Možno aj vy ste už pocítili silu priestoru, ktorý vám čo do farebnosti nie je úplne blízky. Alebo ste zažili moment, kedy vás farba ohúrila v pozitívnom slova zmysle? Tak či onak, farbu nezanedbávajte ani pri zariaďovaní spálne. Vyhnite sa agresívnej červenej a tiež ťaživej hnedej či fialovej. Stenám spálne viac pristanú jemné, pastelové odtiene zelenej, modrej a aj žltá môže byť. Inšpiráciu ako zladiť spálňu hľadajte na Biano, webe, kde začína krásne bývanie.

 5533c6e4cf57f5e5a4a16ef83b6711017b580697

Čo s nábytkom?

Čo sa nábytku v spálni týka, riaďte sa tzv. spálňovým minimalizmom. To znamená voliť len to najnutnejšie – posteľ, nočný stolík, šatňová skriňa. Toto úplne stačí. Nábytok v spálni by nemal priestor zaťažovať a zbytočne plniť. Práve naopak, celá miestnosť by mala pôsobiť vzdušne a ľahko. Je to podobné ako so spánkom. Tiež by ste uprednostnili ľahké usínanie pred ťaživými snami, no nie? Nábytok do spálne sa veľmi neoplatí hľadať jednotlivo, oveľa lepšie je pozrieť na spálňové zostavy a vybrať si takú, ktorá spĺňa vaše kritériá.

 6c0f1a4210a42f5295c30c6b98119592f73f36f7

Kam s elektronikou?

V duchu vyššie uvedených parametrov ľahkosti a vzdušnosti je vhodné manipulovať aj s elektronikou v spálni. Ak je to čo i len trochu možné, tejto kombinácii sa vyhnite. Sledovanie akéhokoľvek monitora, prípadne iné zamestnávanie našich zmyslových orgánov, do spálne nepatrí. Rozhodne nie ak si v nej chcete oddýchnuť. Televízor, počítač aj mobil nechajte za dverami svojej spálne aj kvôli elektromagnetickému žiareniu. Dosť si ho užijete počas dňa. Do spálne nepatria ani haldy prádla, kníh, pohodeného šatstva, prípadne faktúr, tlačív a podobne. Prosto nič, čo by vám mohlo pripomínať povinnosti.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.