Tipy ako si vybrať tú správnu pohovku

Tipy ako si vybrať tú správnu pohovku

Gauč alebo pohovka sú hlavnou investíciou do nábytku, s ktorým môžete žiť celé desaťročia, preto je dôležité urobiť dobré rozhodnutie. Voľba štýlu je osobnou záležitosťou, ale pokiaľ ide o výber kvalitnej pohovky, existujú objektívne kritériá, pomocou ktorých môžete zaistiť, že dostanete pohovku, s ktorou budete spokojní mnoho rokov. Kúpa pohovky je jednou z najdôležitejších investícií, ktoré pravdepodobne investujete do svojho životného priestoru.

 

Pohodlie

Nemá zmysel uvažovať o gauči, ak nie je pre vás pohodlný. Sedadlá by mali byť pohodlné pre všetkých členov vašej rodiny. Ak kupujete pohovku, uistite sa, že je pohodlná na všetkých rôznych pozíciách. Primárne sa prihliada na hĺbku sedadiel. Ak na gauči budete aj spávať, na trhu nájdete široký výber rozkladacích pohoviek rôznych veľkosti. Vždy skontrolujte, či je pohovka dostatočne dlhá pre pohodlný spánok.

 

Všímajte si rám

Čalúnené textílie a vankúše sa môžu vymeniť, keď zostarnú a opotrebujú sa, ale žiadny gauč nemožno považovať za dobrý kus nábytku, pokiaľ nemá pevný a kvalitný vnútorný rám. Ak je vaším cieľom kúpiť dobrú pohovku, začnite učením sa o ráme. Lacnejšie pohovky môžu mať rámy vyrobené z drevotrieskových dosiek, plastov alebo kovov, ale kvalitný gauč bude mať pevný rám z tvrdého dreva.

 

Test vypchávok

Rám a všetky rohy pohovky by mali byť dobre vyplnené. Prejdite rukou cez všetky rohy, aby ste sa uistili, že cez čalúnenie nepocítite okraje rámu. Ak ich pocítite, čalúnenie sa môže opotrebovať pomerne rýchlo a váš gauč nebude veľmi pohodlný na používanie.

 

Vyhodnoťte čalúnenie

Kvalitné čalúnenie nemusí byť rozhodujúce pre pohodlie sedenia vašej pohovky, ale je dôležité pre jeho vizuálnu príťažlivosť. Ak sa vám nedarí nájsť pohovku, ktorá by spĺňala vaše požiadavky na kvalitu, odolnosť ale aj vizuálnu krásu, dĺžku a šírku, vyberte si sedacie súpravy na mieru, ktoré budú vyrobené podľa vašich predstáv.

 

Skontrolujte vankúše

Vankúše pohovky by mali byť pevné a pružné a mali by dobre priliehať k rámu pohovky. Po stlačení a pustení by vankúše mali získať späť svoj tvar. Vankúš, ktorý zostane pri stlačení sploštený, bude vyzerať nevzhľadne a pravdepodobne nebude ani pohodlný.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.